M.Salih ASLAN – Blog
blank
OKUYORUM

Kara Kutu – Emin Pazarcı Kitap İncelemesi

Türk medyasında tam 40 yıl çalışmış hemde Ankara’da temsilci olarak muhabir olarak mutlaka okumak gerekir bir zamanlar Türkiyesi.. dönemin anlı şanlı gazetecilerin ve patronların akçalı işlerini ayak oyunlarını birinci derece yakından şahit olmuş bir gözle okuyacaksınız.

blank

~~~

Kitapta kah eski günlere gidecek, kah eski Türkiye manzaralarına tanık olacaksınız. Yazarımız 40 yıllık gazeteci olduğu için 70’li yıllardan bu yana Türkiye’de ki değişimi gelişimi tüm çıplaklığı ile ortaya seriyor.

~~~

Anlı şanlı siyasetçilerin nasıl kukla olduklarını medya patronlarının hırs ve tutkularının ülke menfaati üstünde tuttuklarına tanık olacaksınız. Kendi rakiplerini yok edip nasıl tekel olunur kendinden başka kimseye yaşama şansı tanımayan elit ve beyaz Türklere tanık olacaksınız.

~~~

İncelememi sonlandırırken kitaptan her hangi bir spoiler vermek istemedim. Bir çırpıda okunacak 40 yıllık bir emeğin özeti aslında. Eski Türkiye meraklılarına..

Related posts

Aynadaki Yalan Necip Fazıl Üstadın Kaleminden..

M.Salih ASLAN

Cumhuriyet Apartmanı – Ahmet Kekeç Kitap İnceleme

M.Salih ASLAN

Üstadın Ardından.. İslam’ın Dirilişi Sezai Karakoç

M.Salih ASLAN

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku