M.Salih ASLAN – Blog
blank
ÖNERİYORUMOYNUYORUM

Bana Göre en iyi Sega Genesis oyunları

Sega Genesis 1989 yılında başlatılan inanılmaz bir sistem oldu. Sonic ve Mortal Kombat oyunlarıgibi hit franchise featuring, konsol SNES ile ayak-to-toe gitmek başardı – tüm dizi sadece Nintendo’nun sisteminde mevcut baktığınızda etkileyici bir feat. Ama Genesis oyun bölümünde beceriksiz değildi. Sadece Streets of Rage 2 ve Altered Beastgibi özel ev oldu , ama aynı zamanda Sega Channel adlı benzersiz bir abonelik hizmeti kullandı. Bu, sahiplerine sistemin sunduğu en iyi oyunlardan bazılarına, tıpkı PlayStation Now ve Xbox Game Pass’in bugün yaptığı gibi, erişim sağladı.

Sega sonunda bir konsol üreticisi olarak rolünü terk ederken, Genesis şirket için taçlandırıcı bir başarı olarak duruyor. Eğer acımasız bir platforming oyunu ya da rahat bir su macera arıyor olsaydı olsun, konsol her şeye sahipti. Daha fazla uzatmadan, burada tüm zamanların en iyi Sega Genesis oyunları vardır.

Eylem

Michael Jackson’ın Moonwalker

blank

King of Pop ölü ve gitmiş olabilir, ama kesinlikle onun mirası (Moonwalker yine de) yaşıyor. Başlığın arcade enkarnasyon beat-em-up mekaniği üzerinde duruldu ise, ev konsolu sürümü bir Bay Büyük pençelerinden kaçırılan çocuk bir grup kurtarmak için Jackson’ın dans yakıtlı yolculuk etrafında dönen, bir platformer biraz daha fazla oldu.

Oyunun beş seviyesinin her biri, ister ikonik dans hareketleri olsun, ister kötü şöhretli vokal bağırışları olsun, son şarkıcının kariyerinin kalıntılarıyla serpiştirilmiş ve Jackson’ın yankılanan kataloğundan itlaf edilen Smooth Criminal, Beat It ve diğer şarkılarla sesli olarak süslenmiştir. Animasyonlar ve arka planlar, renkli kulüpleri ve karanlık mağaralar kapsayan, sıvı ve oyuncular yumruk ve Jackson-stilize damgalı manevralar bir takım tekme kötüleri bir ürün yelpazesine dolu.

Konuları daha garip hale getirmek için, çekim yıldız bile bir topçu donanımlı cyborg içine oyuncu dönüştürecek – yani, oyuncu kasık kapmak ile rakipler alay ve sokaklarda bulaşıcı danslar hamle yayılıyor. Yavaş yavaş bir kült favori haline geldi, 2009 yılında şarkıcının ölümünden bu yana daha fazla, ama ilgi odağı sizi caydırmak izin vermeyin.

Comix Bölgesi

blank

Kalbini ye Marvel. Hiç şüphe yok ki süper kahraman video oyunları başından beri manzara çöp var, ama bunların çok azı Comix Zonegibi çizgi roman sanatsal estetik zevk . Sega Teknik Enstitüsü tarafından geliştirilen ve Genesis oyunlarının son dalgası sırasında tanıtılan ilginç başlık, açlıktan ölen sanatçı Sketch Turner ve fare arkadaşı Roadkill etrafında döner. Turner aslında kötü Mortis tarafından kendi çizgi roman içinde sıkışıp kalır, böylece mortis-skeç düşman ve ortamlarda altı aşamada hayatta kalmak için savaş olacak yazar zorlanır.

Ancak, Comix Zone‘liyakat hikayesi veya başlık beat-em-up oyun yalan değildir; bu görsel ler ve genel sanatsal tasarım bu başlık bir göze çarpan yapma, muhteşem süslenmiş, elle çizilmiş çizgi roman panelleri ve turner gezinmek gerekir sohbet kabarcıkları ile süslenmiş. Oyun sadece iki alternatif sonlar olmasına rağmen, her düzeyde daha yüksek bir yeniden oynatma değeri ve oyun çeşitliliği sağlayan dallanma yolları özellikleri.

Dönemin en kavgacılar gibi, oyuncular devam etmek için her panel içinde yumruk, tekme ve atlama saldırıları gerçekleştirmek gerekir, ya da hiç çerçeve dışında hareket etmek istiyorsanız basit bir bulmaca çözmek. Özel hamle ve envanter öğeleri ek bir bonus, roadkill doğuştan gelen yeteneği ile birlikte koku onun keskin duygusu verilen gizli yeteneklerini keşfetmek için, ama yine de Comix Zone tur de kuvvet yapan benzersiz sanat bulunuyor. Sega Genesis Mini’de mevcuttur.

Darbeci

blank

Adını Oyun Freak tanımak çoğu insan sadece en iyi Pokemon oyunlarıarkasındaki şirket olarak biliyorum. Pokemon küresel bir medya imparatorluğu ve Game Freak her yıl ya da öylesine franchise yeni girişler üretmek gibi görünüyor verilen pek şaşırtıcı değil. Uzun pokemonönce , Ancak, Game Freak Genesis için Pulseman adlı az bilinenplatformer ile adını yaptı.

Pulseman titular karakter, düzeyleri gezinmek ve düşmanları mücadele için çeşitli elektrik güçleri kullanabilirsiniz küçük bir cyborg kontrol oyuncular koyar. Kahramanı yedi aşamada, her bir patron mücadele sonuçlanan, nihayet Pulseman düşmanı, Doc Waruyama aşağı almadan önce ilerleme gerekir.

Birçok yönden, Pulseman çok daha popüler Mega Man türevi gibi görünüyor , sağ aşağı bir robot çocuk ve kötü bir doktor arasındaki çekirdekçatışma. Tüm benzerliklere rağmen Pulseman, akrobatik manevralara ve fütüristik şehirler ve siber uzay arasında geçiş yapan benzersiz seviyeli tasarımlara daha fazla odaklanarak kendini diğerlerinden ayırıyor.

Öfke Sokakları II

blank

Bugün, beat ’em up oyunları nesli tükenmekte olan bir türdür. Ancak Yaratılış’ın en parlak döneminde her yerdeydiler ve Streets of Rage 2 en iyilerden biriydi. Dövüş oyunu SoR2’ye benzer şekilde, oyunculara her biri gerçekleştirilebilecek benzersiz bir dizi hareketle aralarından seçim yapabilecekbir karakter yelpazesi verir. Oyuncular suçlular ile istila edilen bir şehirde savaş, suç sopa onların mücadele becerilerini kullanarak. Düşmanlar çeşitlidir ve farklı türde oyuncuların uğraşması gereken kendi yetenekleri vardır.

Knock-down, drag-out oyun ek olarak, Streets of Rage 2 Genesis şimdiye kadar en iyi sunum hiç bazı vardır. Karakter sprite tüm ayrıntılı ve şehrin kirli ortamlara karşı iyi göze çarpıyor. Gerçek tedavi, ancak, ev ve trans müzik ilham çekiyor soundtrack, Genesis ‘ses çipi ile inanılmaz kirli, enerjik bir puan oluşturmak için filtreleme olduğunu. Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Gunstar Kahramanları

blank

Video oyunlarını diğer ifade modlarından ayıran ilginç bir tuhaflık, teknolojinin sınırlarının bazı oyunları geçersiz kılabilir olmasıdır. Hiç kimse yaşına rağmen Hemingway veya Citizen Kane knock olabilir, ama 80’lerde ya da 90’larda büyük görünüyordu bazı oyunlar grafik, tasarım seçimleri, ya da fatlar nedeniyle olsun, bugün üzerinden almak için bir angarya vardır. Gerçekten zamansız oyunlar kolay kavramak mekaniği ile temiz bir sanat tarzı karışımı ve Gunstar Heroes bu mükemmel bir örnektir.

Henüz uzun unutulmuş “run ‘n gun” tarz da başka bir yan kaydırma shooter, Çok sayıda düşman ve büyük patronlar dolu seviyeleri ile ilerleyen ile Gunstar Heroes görevleri oyuncular. Kontroller duyarlıdır, bu da iyi bir şey çünkü tempo hızlıdır ve herhangi bir hata hemen ölümle sonuçlanabilir. Birçok zor zorlukları fethetmek için, oyun daha güçlü saldırılar oluşturmak için kombine edilebilir farklı silahlar ile oyuncular sağlar. Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Aksiyon-macera

Yunus Ecco

blank

Ecco Dolphin görünüşte yaratıcısı Ed Annunziata elinde ikinci bir atış verilmiştir, ama Sega’nın ikinci-in-command maskotu bir sonraki nesil yorumu serisi ‘geçmişin waterlogged kökleri koz olabilir şüpheliyim. Ecco dolphin, Ecco serisinin ilk, bir şişe burunlu yunus zaman yolculuğu kaçamakları nezaret – deniz-yaşam kaçıran dünya dışı bir grup ile yaptığı düşmanca karşılaşmalar bahsetmiyorum bile.

Çocuksu görünümüne rağmen, başlık konsoldaki en zorlu başlıktan biriydi, ilk hikayenin mahmuzlanması veya Atlantis’in Atlantik’e yayılan labirent benzeri yarıklarda gezinmesi için ipuçları ve yararlı ipuçları konusunda çok az ipucu sunuyordu. 25 etap tropikal ve göz alıcı oyunun ilk üzerine, kontroller yeni ve yenilikçi dört yön mekaniği verilen, ecco hava gereksinimi gibi ek yönleri zorluk daha da derin bir düzeyde ekledi.

Ayrıca köpekbalıkları okulları ram, büyük bir mavi balina ile iletişim kurmak için sonar kullanmak ve Pink Floyd’un seminal 1975 albümü, Wish You Were Herebir kesim sonra adlı bir düzeyde Vortex Queen yok . Ne yaptığınızı bilirseniz, sadece bir saat içinde yenilebilecek bir unvan için fena değil. Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Kayıp Dünya: Jurassic Park

blank

Kayıp Dünya: Jurassic Park’ı en iyiler listesinde göreceğinden şüpheliyiz. Çocukken kişisel favorilerimizden biri ve Genesis’te çıkan son favorilerden biri olmasına rağmen, konsolun grafik performansını veya sürükleyici hikayesini zorlamakla, yukarıdan aşağıya vurmaya ve keskin bir keşif unsuruna odaklanmasıyla bilinmiyordu. Spielberg’in 97’de çektiği aynı adlı filmden uyarlanan film, michael Crichton’un romanından uyarlanmıştır, ancak sadece her ikisine de ek içerik olarak hizmet vermektedir.

Appaloosa Interactive başlığı, yardım çağırmak için bir radyofonu geri almak için ada boyunca yolculuk gibi gizemli, dino-sırılsıklam Site B ile oyuncular izler. Oyun zorlu ve iyi tempolu, sakinleştirici, makineli tüfek, roketatar ve dinozorlar ve avcılar sayısız mücadelede kullanılan diğer silah kullanımı güvenerek strateji adil bir miktar ile spliced sürekli hayatta kalma karşı çalışıyor.

Genellikle küçük spriteoluşan yeşillik ve çevresel tehlikeler, gür ve ayrıntılı, ve patron savaşları ve dinamik belirteç sistemi aksi basit oyun kırmak. En önemlisi, bu jeff Goldblum olarak oynayabilirsiniz listemizde tek başlık.

Mücadele

Samuray Shodown

blank

90’ların büyük dövüş oyunu balonu, video oyunu endüstrisinin tarihindeki en kaba ve spekülasyon örneklerinden biri olduğunu kanıtladı. Yayıncılar türev ve tam fiyat güncellemeleri dalga sonra yayımladı, nadir Street Fighter olmak: Film (oyun), bir video oyunu dayalı bir video oyunu bir video oyunu. Başlangıçta, ancak, dövüş oyunu trendi bazı gerçekten heyecan verici ve yaratıcı başlıklar üretti. Eski Capcom rakibi SNK 1993 yılında Samuray Shodown yayımladı, Street Fighter ve Fatal Fury gibi popüler franchise cesur kentsel ortamlarda kaçınan bir 2-D başlık. Bunun yerine, Samuray Shodown feodal Japonya’nın katlı geçmişinde savaşlarını başlattı.

Shodown türün temel oyun aldı – yani bir vs bir 2-B düzlemde savaşlar – ve güçlü odaklanmak için ayarlanmış, hızlı saldırılar yerine uzun açılan dizeleri zaman popüler. Gerçek bir kılıç dövüşünde olduğu gibi, Samuray Shodown’daki düellolar hızlı bir şekilde sona erme eğilimindedir.

Oyun bir gezgin ronin ve Galford gibi daha tuhaf karakterler gibi basit arketipler de dahil olmak üzere karakterlerin küçük ama çeşitli bir liste özellikleri, bir Amerikan kovboy savaşa onun güvenilir kanin arayabilirsiniz ninja döndü. Ne yazık ki,Samuray Shodown henüz canlandı birkaç klasik mücadele franchise biridir, ilk taksit hala türün en iyilerinden biri olarak tutar bile.

Süper Sokak Dövüşçüsü II

blank

Biçimlendirici dövüş oyunu, Street Fighter II türün kurallarının birçok kurdu, özellikle birlikte reaksiyon alabilmeyi önlemek için kombinasyonları bağlama fikri. Street Fighter II ayrıca oyun tarihinin en kötü şöhretli eğilimlerinden birine öncülük etti: aynı oyunun biraz daha geliştirilmiş birkaç yinelemesini piyasaya süren. Tüm söyledim, Street Fighter II yedi ana sürümleri vardır, biri PlayStation Store ve Xbox Live Arcade için yeni bir remaster oldu. Yine de, başlığın her yineleme eski elemanları tweaking ve franchise temel unsurları koruyarak yeni karakterler ve mekanik tanıttı.

Super Street Fighter II, özellikle, dört yeni karakter tanıttı – T. Hawk, Cammy, Fei Long, ve Dee Jay – böylece daha fazla serisi ‘çeşitli döküm genişleterek. Yeni karakterlerin her biri tamamen farklı oyun tarzlarına sahipti ve dördü de o zamandan beri serinin dayanakları haline geldi. SSFII da önceki sürümü, Hyper Fighting,bir karar Capcom daha sonra Super Street Fighter II serbest bırakılması ile ters olacağını oyun hızı aşağı yavaşladı: Turbo. Giderek daha uzun isimler de franchise üretim modelinin en gülünç parçası olmaya devam etmektedir.

Takip etmek kadar iyi olmasa da, dünyanın en prestijli dövüş oyunu turnuvalarında hala oynuyorlar kadar cilalı bir oyun olsa da, bu sürüm Genesis’teki en iyi Street Fighter deneyimini temsil ediyor. Super Street Fighter II SFII karakter eksi Akuma, geliştirilmiş animasyonlar tam bir döküm özellikli ve sadece mükemmelliğe yakın getirdi bir açılan puanlama sistemi tanıttı.

Ölümcül Öfke

blank

SNK 90’ların en üretken dövüş oyunu geliştiricilerinden biriydi — ve Fatal Fury her şeyi başlatan oyundu. Street Fighter II zeitgeist’ten yararlanmak için başlatılan birçok franchise’tan biriydi. SF gibi, Fatal Fury oyuncular bire bir savaşlarda mücadele vardır, tarak ve özel saldırılar kullanarak rakiplerinin sağlığını yontmak için.

Oyuncular üç karakterden birini (Terry Bogard, Andy Bogard ve Joe Higashi) seçebilir ve bir dizi rakiple savaşabilir, sonuçta tuhaf bir şekilde adı geçen nemesis ve aikido ustası Kaz Howard’a karşı savaşabilirler. Üç kahraman, dövüş oyunu türünün en ünlü karakterlerinden biri haline gelecekve sonraki Fatal Fury oyunlarında ve SNK’nın mamut King of Fighters serisinde yer alacaklardı.

FF bir ön sıra ve arka sıra içine aşamaları bölerek mücadele oyunu formülü büyük bir değişiklik yaptı. Birçok dövüş oyunları oyuncular tamamen 2D düzlemde savaş oysa, FF onları iki satır arasında ileri geri hareket etmek için izin verdi. Bu aynı zamanda oyun telaşlı iki-vs-iki savaşlar, zaman yeni bir fikir olmasını sağladı. Satırlar kavgalarda hareketi önemli ölçüde değiştirmezken, Fatal Fury sonunda sonraki konsol nesiller için yapılacak olan 3D avcı uçaklarının habercisi olarak görülebilir, ki bu da genellikle sekiz yönlü hareketi içerir.

Mortal Kombat II

blank

90’lı yıllarda bir ebeveyn öfkesi patlamasına yol açan oyun, bu süreçte pek çok gencin dörtte birini tüketirken, Mortal Kombat dövüş oyunu formüllerini aldı ve grindhouse filmlerinin gre-sırılsıklam zihniyetiyle aşıladı. Devamı meşale aldı ve kibar toplumun boğazına rammed. MKII dövüş sistemine yeni hamleler ekledi ve her biri benzersiz bir oyun stiline sahip karakter listesini genişletti. Sonuç 90’ların en heyecan verici dövüş oyunlarından biridir.

Dizinin ticari marka bitirme hamle, aka Fatalities, aynı zamanda bir facelift var, çok daha karikatürize ve şiddet haline. Ayrıca, oyun bir bebek ve sahne özel ölümler içine rakibi açmak Babalities gibi yeni, komik bitiriciler tanıttı. MKII, ilk yayımlandığında yaratılışın gücünü sergileyen şeytani bir gösteri sundu.

Platformerler

Kirpi Sonic 2

blank

Sega’nın cesur maskotu zor birkaç yıl geçirdi. Yaklaşık on yıldır, her yeni Sonic oyunu bir felaket, goofy karakterler, kötü kamera açıları ve girişimleri “kalça” tema şarkıları bitmeyen bir geçit töreni olmuştur. Sega dönemin standart platformlama formülü aldı ve motor bazı N2O attı Sonic halcyon gün hatırlamak neredeyse zor.

Sonic’in en büyük satış noktası hızdı. Oyuncular hızlı hareket edebilirdi ve ortamlar bunu vurgulamak için tasarlanmıştır, dikey döngülerin karmaşık sistemleri ile seyahat etmek ve düşmanlar göndermek için. Sonic 2, Sonic’in yardımcısı Miles “Tails” Prower’ı tanıttı ve ikinci bir oyuncunun oyuna katılmasına izin verdi. Bir spin-dash hareket eklenmesi oyuncular düşman göndermek için başka bir seçenek verdi, onları daha iyi her archvillain Dr Robotnik karşı bir savaşta sonuçlanan düzeyleri bir dizi çapraz izin.

Sonic 2 herhangi bir platformer ve geniş, renkli ortamlar en gür ortamlardan bazıları özelliği hala yakınlaştırmak için bir sevinç vardır. Sonic 2, neredeyse her yönden franchise’ın doruk noktasını temsil ederek yüksek hızlı platformingin mükemmel damıtılmasıdır. Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Solucan Jim

blank

Solucan Jim 16-bit dönemin en ikonik karakterlerinden biri, titular toprak solucanı-döndü-süper kahraman oyuncular kontrol koydu. Oyun bir platformer – çok o günlerde yarım oyun gibi – ama formül tweaks bir dizi gerçekten Jim ayrı ayarlayın. Oyuncu emrinde bir silah vardır, ve aynı zamanda saldırı ya da kanca salıncak için bir kırbaç olarak Jim’in başını kullanabilirsiniz. Bu yetenekler oyunculara tehlikeli seviyelerde gezinme konusunda biraz esneklik sağlar.

Earthworm Jim seviye tasarımı da radikal zaman dilimi için yaratıcı oldu. Düzeyleri sadece bir bitiş noktasına ulaşan ötesine gitmek ek hedefleri var, genellikle çevresel tehlikeler sayısız aracılığıyla büyük bir köpek rehberlik gibi hedefleri tamamlamak için gerektiren. Jim zorlu ve zeki bir başlık, Genesis üzerinde parlak biri bahsetmiyorum bile kalır. Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Bilinmezler

Dr. Robotnik’in Ortalama Fasulye Makinesi

blank

Başlangıçta Japonya’da Puyo Puyo olarak adlandırılan, Mean Bean Machine bir isim değişikliği yanı sıra yeni sanat yönetmenliği aldı, Batı sürümü için bir Sonictemalı oyun olarak remade ediliyor. Bu oyuncular çeşitli renkli fasulye düşecek ızgaraları kontrol hangi bir kiremit eşleştirme bulmaca oyunudur. Oyuncular fasulye lerin kaybolmasına neden olmak için bir rengin en az dördünün bir arada gruplaşmaya çalışarak fasulyeleri hareket ettirmelidirler. Eğer bir oyuncunun ızgarası fasulyeyle dolursa, kaybederler. Amaç böylece fasulye sizin tarafınızı olabildiğince uzun süre temizlemeye devam etmektir.

Ortalama Bean Machine oynamak için birkaç farklı modları içerir. Senaryo Modu sonunda Sonic kötü Adam Dr Robotnik ile bir savaşta sonuçlanır 13 bireysel aşamaları ile erişilebilir düşman çeşitli karşı oyuncular çukurlar. Egzersiz Modu dayanıklılık testi bir tür, yavaş yavaş zaman geçtikçe fasulye düşme hızını artırarak. Son olarak, Vs. Mode iki oyuncunun orijinal Tetris gibi birbirleriyle savaşmasına izin verir. Dr Robotnik’s Mean Machine basit ve zamansız, hızlı ve bağımlılık bulmaca oyunudur. Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Rol yapma

Phantasy Star IV

blank

Sonuçlar nadiren bu tatlı sonu – Yani, hepimiz Matrix Devrimler ve Baba gördüm: Bölüm III. Ancak, Sega amiral gemisi RPG destan biraz kereste üçüncü taksit rağmen, Phantasy Star IV forma mükemmel bir dönüş oldu, bir derinden birlikte sürecin içinde serinin geçmişten gevşek biter bağlarken kendi hikayesi zarflı. Bu serinin çekirdek doruk noktası ve bir kolay unutulmuş değildi.

PSIVile, oyuncular Chaz Ashley rolünü almak, bilmeden Algol güneş sistemi tasarrufu ve çökmekte olan Motavia bakımı bilgisayar sistemleri geri görevi ile tahsil bir ödül avcısı. Geleneksel RPG formülü daha fazla veya daha az dizi dördüncü taksit raflara vurmak zaman kurulmuş olmasına rağmen, hala yeni gelişmeler in takım spor.

Savaş sistemi, hala tür standart rasgele karşılaşmalar ve istatistikler topraklı olsa da, farklı karakterler ve programlanabilir makrolar ile keşfedilecek kombinasyon saldırıları ile daha fazla derinlik ekledi eylemlerin sık dizileri otomatikleştirmek için. Manga tarzı cutscenes diğer grafik geliştirmeleri ile birlikte oyunun görünümünü güçlendirdi. Aynı zamanda uzun, PSIIdaha az zorlu olsa da , ve yaklaşık 20 yıl sonra unutulmaz bir döküm özellikleri. Bu sürüş, açılış tema da zaman son derece badass geldi. Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Vermilion Kılıcı

blank

“Genesis Nintendon’t ne yapar” Sega amiral gemisi konsolunun ilk günlerinden popüler kampanya sloganı oldu. İddianın doğru olup olmadığı her zaman tartışmaya açık olacaktır, ama Sega’nın Vermilion Kılıcı’nın konsolda türünün ilk özel tekliflerinden biri olduğu inkar edilemez, ve bu nedenle, 30 saatlik bir koşuşturma bizim toparlamamıza değecek. Oyun ve animasyon, NES başlıkları8-bit akışkanlık anımsatan, o zaman bile underwhelming görünüyordu olabilir, ama bu birçok erken konsol başlıkları ile durumdur.

Öldürülen bir kralın oğlu namına odaklanan SOV, sekiz güç halkasını geri almak ve Çarkon’dan atılanları geri almak için Excalabria’nın fantezi dünyasını dolaşan oyunculara sahiptir. Farklı bakış açıları ve rasgele düşman karşılaşmalar başlık patchwork hantal olabilir – sıkıcı zindan tarama ile birlikte – ama mükemmel bir soundtrack, iyi plotline, ve sırf nostalji genellikle yeterlidir. Ancak, SOV ve soyulmuş nüansları ile Phantasy Star IV aşağıdaki tavsiye etmem.

Shadowrun

blank

Bir ıssız hayal etmeye çalışın, cyberpunk, Seattle 2058 sürümü nerede zalim mega şirketler kural ve Matrix olarak bilinen bir bilgisayar ağı kullanıcıların siber girmek için izin verir. Geliştiriciler Shadowrunile konsolları için masa üstü roleplaying bu dünyayı getirdi , ustalıkla oyuncular görev tabanlı shadowruns ve yan görevler bir dizi ile kardeşinin intikamını almak için onun arayışı içinde sıcak başlı Joshua rolünü don bir oyun işçiliği.

Shadowrun’dan bu yana oyunun bilindiği sürükleyici karmaşıklıkları içeren benzer başlıklar olmasına rağmen – Cyberpunk 2077 bu yıl çıkacaktır – başlık birçok açıdan öncü oldu, üçüncü şahıs perspektifinde ve sibernetik ve fantezi nin çatıştığı son derece ayrıntılı kum havuzu dünyasında topraklandı. Oyun ve tesviye mekaniği – ağır stat artırıcı karma puan ve açık uçlu diyalog odaklanmış – mihenk taşları vardı, özellikli mücadele hızlı iken, kirli, ve mevcut büyü ve ateşli silah başlığın geniş cephanelik için abetted. NPCs ve sinematik sırasında arasındaki etkileşim bile sağlam, bir gelecek-tekno soundtrack maç için tasarlanmış, Zümrüt şehir çok Marlowe-meets-Bladerunner kara persona vererek.

Oasis Ötesinde

blank

Sevgiyle onun azalan alacakaranlık yıl tarafından bir konsol hatırlamak zor olabilir, ama Ancient’s Beyond Oasis gibi başlıklar biraz daha kolay yaptı. Genellikle klasik Secret of Mana ile birlikte bahsedilen ve yüzeysel bir Zelda klonu olarak lanse, Beyond Oasis kurtarmak ve altın bir kollet güç geri ve Oasis krallığını kurtarmak için onun arayışı kraliyet Prens Ali izledi.

Kontroller inanılmaz derecede iyi tasarlanmış, genesis denetleyicisinin üç düğmeli düzeninde zamanlama ve büyük harfle kökleşmiş, akışkan görseller ise her bıçak darbesini ve ruhu 16 bit lik bir güzellikle karşılar. Aynı zamanda pazara vurmak için daha uzun eylem RPG biriydi, çok, ve bir akıllı bulmaca mekaniği hangi çevresel faktörler elemental sprite çağırmak için kullanılabilir olan güvenerek batmış.

Cutscenes kitschy, henüz keyifli, ve ünlü Japon besteci Yuzo Koshiro bile soundtrack dümen vardır. Elbette, Prens Ali olayı bariz bir Aladdin referansı için yanlış yorumlanabilir, ama gerçekten, Disney’in klasik Arap halk masalı yorumu o kadar kötü müydü? Oyun Sega Genesis Mini mevcuttur.

Phantasy Star II

blank

Sega’nın Phantasy Star II’si şu anda bile dalga gecilen bir şey değil. 16 MB’lık kartuş ve Batı’da piyasaya sürülen ilk 16 bit RPG’yi kullanan ilk video oyunu olarak, başlık tüm JRP’lerin gelmesi için bir ölçüttü. Bilimkurgu oyunu geleneksel RPG tarzında, hükümet ajanı Rolf ve gezegen Mota, Anne Beyin koruyucusu hakkında gerçeği ortaya çıkarmak için yaptığı yolculuk etrafında dönen gelişir. Yeteneklerine rağmen, PS II’yi inanılmaz kılan ikonik görsel yetenek veya mükemmel sıra tabanlı dövüş değildi.

Uzun başlık benzersiz karakterlerin unutulmaz bir döküm özellikli çünkü çok az geçmişe sahip jenerik karakterler tüm öfke vardı bir anda görülmemiş oldu. Ayrıca, yayılan ortamlar, rastgele savaşlar ve akıllı zindan mekaniği ile serpiştirilmiş ve aynı anda sekiz parti üyeleri kadar yolculuk boyunca elde komut için izin zorlu oldu. Her biri farklı ve ilgi çekiciydi, kendi yükseltilebilir nitelikleri ve belirli iş sınıfları, en iyi biçimde interaktif hikaye anlatımı gösterdi kapsamlı hikaye tie-ins ile tadını çıkarıyor. Ayrıca 100 sayfalık kullanım kılavuzuyla birlikte olduğunu söylemiş miydim?

Parlayan Kuvvet II

blank

Nintendo’nun Yangın AmblemiGenesis ‘cevap, Shining franchise Genesis mevcut en iyi taktik RPG içine genişletmeden önce ilginç bir zindan paletli olarak başladı. Shining Force II, selefinin oynanmasını, keşfetmek için daha geniş bir dünya ve karakterler için farklı tanıtım yolları sunan üzerine inşa edin.

Oyuncular kasaba ve kaleleri keşfediyor, karakterlerle etkileşime giriyor, hazine buluyor ve düşman ordularıyla savaşıyor. Savaş kare ızgara üzerinde gerçekleşir ve karakterler sırayla hareket ve eylem gerçekleştirin. Ayrıca çok sayıda sınıfları, her biri kendi benzersiz yetenekleri vardır. Zafer emrinde çeşitli silah en iyi şekilde yararlanmak bağlıdır.

Spor

Madden ’94

best sega genesis gamesbest sega genesis games

Adını 20’den fazla platform ötesi başlıkla, John Madden’ın onun için iyi bir şeyi olduğunu söyleyebilir. Ancak, Madden NFL ’94 grafik neredeyse cana benzer önce uzun tanıtıldı. Bu punts ve durdurmalar sırasında dönen bir kamera özelliği serisinin ilk oyun oldu, tam özellikli normal sezon teklif, ve – bu olsun – resmi NFL lisans. Bu maç için oyun modları ile, en iyi Amerikan futbolu simülasyon oldu.

Ancak, bir spor oyunu olmak, Madden NFL ’94 itici bir hikayesi yoktu. Oyuncular hala hava koşulları sayısız altında oyun modları çeşitli dabble, rağmen, ister normal bir sergi maç ya da ani bir ölüm fazla mesai oyunu denemek istiyorum.

NBA Reçeli

blank

90’lar birçok yönden modern NBA’in doğuşuydu. Evet, 80’lerin Kuş Büyüsü rekabeti 70’lerde yaşanan bir çöküşten sonra ligi yeniden canlandırdı, ama Michael Jordan ve nba’i uluslararası bir marka haline getiren diğer süperstar oyuncuların yükselişiydi. Basketbolun en büyük isimlerinden bazılarının yükselişine ek olarak, 90’lar NBA video oyunlarının da başlangıcı oldu. NBA Jam, Midway tarafından 1993 yılında yayımlanan, gerçekten hız ve ligin cazibesini yakalamak için ilk oyun oldu, hızlı tempolu spor oyunları bir dönem başladı.

Jam ikiye iki oyun, bu yüzden ne yazık ki üçgen çalıştırmak için hiçbir şans yoktur. O dönemde NBA’deki tüm takımlar en ünlü iki oyuncusu tarafından temsil edilmektedir – gerçi Michael Jordan hak sorunları nedeniyle Bulls’a gelmez – ve oyuncular her maçı heyecan verici ve çizgi film yapan fiziğe meydan okuyan yeteneklerden zevk alır. NBA Jam sadece mümkün olduğunca eğlenceli şeyler yapmaya çalışırken, son NBA oyunları, mümkün olduğunca gerçek hayatta basketbol simüle etmeye çalıştık.

Strateji

Dük İki

blank

Starcraft ve Komuta ve Conquer önce, Herzog Zwei vardı. En eski gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri olan Herzog Zwei, düşmanlarıyla ilişki kurabilecekleri ve yardım amaçlı birimler satın alabilecekleri dev bir mech’in kontrolünü arkasına aldı. Sekiz adet satın alabilir ve oyunun sekiz seviyeleri arasında zafer onları düzgün kullanmak için nasıl bilgi gerekli. Her birim de koşullara göre uyum gerektiren kendi güçlü ve sınırlamalar özellikli.

Bireysel aşamaları da oyuncuların uğraşmak zorunda olduğu kendi çevresel tehlikeleri ile geldi. Birkaç seviye bile deniz savaş için izin su organları içerir. Herzog Zwei bugün RTS standartlarına göre biraz temel görünebilir, ama takip edecek titans için zemin yatıyordu ve telaşlı oyun Genesis bir olağanüstü bir deneyim hale getirir. Oyun tanınmış Alman film yapımcısı ve Bebek Yoda hater, Werner Herzogile hiçbir ilişkisi taşımaktadır.

Dune: Arrakis Savaşı

blank

Herzog Zwei RTS türünün temelini oluşturan oyunlardan biri olsa da, Dune: The Battle for Arrakis (Genesis sürümü için Dune II’den yeniden adlandırıldı) çerçeveyi inşa etti. Dune II oyuncular üç farklı soylu evler (Atreides, Harkonnen veya Ordos), her biri daha sonra gezegen Arrakis ve imrenilen doğal kaynak, baharat kontrolü için diğer iki ile mücadele gerekir seçim seçeneği verir. Baharat tarlaları arazinin etrafına dağılmış durumda ve bu alanların kontrol altına alınması zafer için çok önemlidir. Düşman fraksiyonlarına ek olarak, oyuncular da kademeli olarak binaları ve tüm araçları yiyip bitirebilecek tanrısal kum solucanları yok edecek kum fırtınaları da dahil olmak üzere Arrakis sert çevre ile uğraşmak gerekir.

RTS oyunlarında popülerliğini korumasağlayan üç hizip modeline ek olarak, Dune II kaynak toplama, teknoloji ağaçlarını dallandırma, bina inşası ve görevinizi seçtiğiniz bir dünya haritası da dahil olmak üzere tür için birçok başka standart oluşturdu. Oyunun Genesis sürümü gamepad kullanımı için aerodinamik bir menü ve kontrol arayüzü vardır, ve açıkçası, konsolları gelmiş büyük RTS oyunları kısa listesinde en iyi girişlerinden biri olmaya devam etmektedir.

ToeJam & Earl

blank

Oyun orijinal Zelda modern görünmesi ve eğlenceli hale getirmek için çok acele hissediyor pacing grafik açısından istenecek çok şey bırakır. Ancak, oyun renkli bir dünya, eğlenceli karakterler ve mizah ile tam eğlenceli, nostaljik 90s tarzı vardır.

Zamanınızın çoğunu çeşitli aşamalar arasında dolaşarak geçireceğiniz için, dünyaları keşfetmek için bolca zamanınız olacak. Birkaç geçici güç-ups size büyük hamster, arılar ve diğer rakipler yenmek için hareket hızını artırmak.

Başka bir büyük ikramiye ya yararlı süper güçler ya da korkunç aksiliklere içerebilir sarılmış hediyeler. Mutlu bir hediye uçan veya ışınlama yetenekleri ile sağlayacaktır, ama berbat bir hediye bir hayat alarak veya sağlığınıza zarar vererek hızlı bir son için oyun getirebilir. Gerçek hayatta ki bir hediye gibi, ne leri açacağını asla bilemezsiniz— bu oyunda çok daha fazlası söz konusu.

Ya kendiniz ya da co-op modunda oynayabilirsiniz. Tek oyuncumodu Wiener ve Funklord arasındaki arsa ile getiriyor ve co-op modu diğer oyunculara karşı rekabet sağlar. Sen ToeJam & Earloynayabilirsiniz , onun iyimserile, Sega Genesis Mini Herbie Hancock-esque soundtrack.

Related posts

Türkiye’de Yaz Tatili İçin En İyi Gezilecek Yerler

M.Salih ASLAN

Cemil Meriç – Bu Ülke..

M.Salih ASLAN

Tarih, Aksiyon ve gizem. İskender Pala – Abum Rabum

M.Salih ASLAN

Yorum Yaz

Bu web sitesi deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku